Feriehuse - Susak , Kroatien - CKL308 1
Feriehuse - Susak , Kroatien - CKL308 2
Rækkehus
Susak
CKL308

Feriehuse - Susak , Kroatien

  • Sleeps up to 3
  • 2 bedrooms
  • 1 bathroom
  • Up to 0 pets allowed
Krystalklart hav, gyldent sand, fred og ro. I kan godt begynde at glæde jer til Susak.

Hvis I lader bedst op i naturskønne rammer, så har vi det helt rigtige sted til jer. Susak er en unik ø, hvor fred og natur respekteres, så øen er fri for biler, hvilket skaber de mest fantastiske rammer til en fredfyldt ferie.

Det kompakte rækkehus er enkelt indrettet og tilbyder jer stadig alt til en ferie uden bekymringer. Huset er fordelt over to etager, så I har god plads og dejlige forhold til at slappe af mellem oplevelserne på øen. Begynd dagen i gården med terrasse og nyd en lækker morgenmad. Planlæg jeres aktiviteter til den kommende dag. Er I en større gruppe, kan I booke lignende boliger i nabolaget.

I kan bade, dykke eller gå hele øen rundt på cirka fire timer. Hold pauser ved strandene og tag på snorkleture langs kysten, hvis I vil opleve den fascinerende undervandsverden.

Susak er en enestående ø i Adriaterhavet, både i forhold til geologi og natur, da det er en sandø. Øen er bilfri, så I får en helt særlig ferie. I kommer til Susak med båd fra Lošinj og Rijeka. Der er en lille butik, et konditori og nogle taverner på øen. Hvis I gerne vil , så tag til Lošinj, hvor der er en bred vifte af aktiviteter og et vandland.

Tilbring en afslappende ferie på Susak!

Faciliteter

All Inclusive
Forbrugsomkostninger inkl.
Hav
Havemøbler
Kaffemaskine
Rækkehus : 47 m2
Røgfrit hus
Udsigt til landskab
Vaskemaskine

Lokation

Feriehus information

Fakta

  • Byggemateriale: Sten
  • Kæledyr: 0
  • Bygning (år): 1970
  • Renoveret (år): 2021
  • Vores kvalitetsvurdering: 3
  • Senge til voksne: 3
  • Senge til børn: 0
  • Antal børn gratis (op til 4 år): 0
  • Faciliteter

  • 1 TV
  • Antal høje stole: 0
  • Antal barnesenge: 0
  • Værelser

  • Køkkenet har v/k vand
  • Badeværelse - WC. Varmt og koldt vand, Bruser
  • Komb. spisestue/køkken
  • Soveværelse nr. 1 - Dobbeltseng(e) (2 pladser)
  • Soveværelse nr. 2 - Enkeltseng(e) (1 pladser)
  • Hårde hvidevarer

  • Ovn og el-plader : 4 kogeplader
  • Køleskab
  • Emhætte
  • Frostboks : 10 liter
  • Kaffemaskine
  • Vaskemaskine
  • Opvarmning / energi

  • Helårsisoleret
  • Klimaanlæg : 1 stk.
  • Udenfor

  • Havemøbler
  • Antal liggestole: 0
  • Terrasse el. lignende - Åben terrasse
  • I nærheden af

  • Badeland : 15000 m
  • Afstand lufthavn: RJK : 80000 m
  • Afstand til fiskemulighed: 300 m
  • Afstand til indkøb: 150 m
  • Nærmeste restaurant: 150 m
  • Afs. til nærmeste vand/badning: 170 m (Hav/sandstrand)
  • Nærmeste by: 50 m (Susak)
  • Image

    Vind et gavekort til din drømmeferie!

    Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag vores nyeste og mest eksklusive tilbud samt ferieinspiration. Ved tilmelding deltager du automatisk i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr. til din næste ferie!

    Læs vores deltagelsesbetingelser her.

    Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.

    Udforsk