Feriehus der ligger i udkanten af Kristdala i Småland, med en altan under tag samt udendørs plads med havemøbler. Stejl trappe og S3 er gennemgangsrum. Køjeseng kun 1,85 m lang. Vil I bade i en sø er der 2,5 km til Hummeln hvor I også kan fiske og fange både aborre og gedde – men husk at købe fiskekort først. I Rasvik finder i nærmeste sandstrand, hvor der er omklædningsrum, bro og udspringstårn og en dejlig grillplads ved vandet. I Kristdalabygden er der en skøn natur som I kan komme tæt på når I går ad de mange vandrestier. Der er fire golfbaner i en radius af 40 km. Hils på Pippi og alle de andre kære figurer i Astrid Lindgrens värld (50 km). Kør de 100 km til Kalmar Slott hvis der er historiske interesse, herfra kan I fortsætte over broen til Øland med sin specielle natur. I foråret kan I se store flokke af fugle på træk på øens sydlige odde. Tag færgen til Gotland fra Oskarshamn 27 km. Der hører båd med til huset – motor og en båd yderlige kan lejes af ejer. S06095 ligger på samme grund med eftersom grunden er så stor er der ca. 1,5 km mellem husene. Ejer bor 100 m væk.


Feriehus
Kristdala
S06348
Feriehuse - Kristdala , Sverige
- Sleeps up to 6
- 3 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 0 pets allowed
3
out of 5
Faciliteter
Feriehus : 85 m2
Grill
Havemøbler
Kaffemaskine
Pejs
Røgfrit hus
Støvsuger
Sø
Vaskemaskine
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
NY HER HOS NOVASOL?
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få en rabatkode, som du kan bruge på din første booking!
Lad os inspirere dig til din næste ferie – modtag vores nyhedsbrev med gode tilbud på alt lige fra en hyggelig sommerhustur i vores egen baghave til nye rejseeventyr i en feriebolig rundt om i Europa.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration