Hold en helt særlig ferie i pagt med naturen i dette feriehus. Det ligger helt ugenert, men samtid kun en kort køretur fra Evje centrum. Boligen er fordelt på to huse, som I begge er til jeres fulde rådighed. Husene ligger helt i enden af dalen hvor I ofte kan se elg, hjort, rådyr, hare, ræv og rovfugle lige i nærheden. I området er der mange bær og svampe og gode fiskemuligheder i Otraelven. Her ligger husets båd, hvor I kun selv skal købe benzin. I kan også låne fiskegarn af ejer på forespørgsel. Kør en tur til Evje, hvor I kan rafte, klatre i fjeldet, besøge mineralpark og køre gokart. Kør også en tur til Kristiansand.


Feriehus
Iveland
N34326
Feriehuse - Iveland , Norge
9 Gæster
2 Soveværelser
1 Badeværelse
2 Kæledyr
Faciliteter
Brændeovn
El ej indlagt
Feriehus : 80 m2
Fiskerenseplads udendørs
Gratis p-plads på grunden : 4 Parkeringsplads(er)
Grill
Havemøbler
Panoramaudsigt bjerg/fjeld
Parabol, tysk og skandinavisk
Røgfrit hus
Sø
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
Tips til fiskeri

Vind et gavekort til din drømmeferie!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag vores nyeste og mest eksklusive tilbud samt ferieinspiration. Ved tilmelding deltager du automatisk i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr. til din næste ferie!
Læs vores deltagelsesbetingelser her.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration