Den dejlige Villa Danieli I i det centrale Istrien ligger kun en kort køretur fra kysten og smukke strande. Villaen kan rumme op til 8 personer og har to rummelige etager, hvilket gør den til et perfekt valg til en afslappende ferie med familie og venner i hjertet af Istrien! I stueetagen er der opholdsstue med pejs og stor terrassedør, som åbner ud til det rummelige udendørsområde med pool og overdækket terrasse og lukker meget lys ind. Et fuldt udstyret køkken med stor rustik spiseplads er også placeret i stueetagen. Der kan I planlægge jeres måltider sammen. De to soveværelser på denne etage er begge udstyret med dobbeltsenge. Et af værelserne har eget badeværelse med bruser, mens det andet badeværelse er tilgået fra gangen. Når du klatrer op ad trappen, når du de to andre soveværelser og et fælles badeværelse med bruser. I et af soveværelserne kan du finde en dobbeltseng og i de andre to enkeltsenge. En dejlig græsplæne inviterer dig til at nyde din tid i udendørsområdet og læne dig tilbage i en liggestol under en parasol ved poolen. Hvis parasollen ikke er et godt nok dække for solen, er der altid den overdækkede terrasse med grill, hvor du kan nyde dine måltider. Der er også en privat parkeringsplads til tre biler til din rådighed. Villaen ligger lige udenfor og i gåafstand fra landsbyen Kringa. Kringa ligger i det centrale Istrien 5 kilometer syd for Tinjan på stedet for jernalderens bygningsværk, senere en romersk fæstning, den næststørste bosættelse i Tinjan kommune. Regionen er kendt for sin mad, og der er mange fremragende restauranter i nærheden. Det indre af Istrien med byer på bakketop og smukke landskab er ideel til at køre bil, cykle og gå. Adriaterhavskysten og den travle turistby Porec, alle Istriens strande, alle de historiske steder og andre steder, der er værd at besøge, er kun en kort køretur væk. En købmand, bar og en fremragende taverna ligger i gåafstand. 45 minutter væk ligger Pula og Brijuni øernes nationalpark. Fra Porec kan du også tage en sejltur til Venedig, Italien.


Feriehus
Tinjan-Kringa
CLI268
Feriehuse - Tinjan-Kringa , Kroatien
- Sleeps up to 8
- 4 bedrooms
- 3 bathrooms
- Up to 1 pet allowed
Faciliteter
Aircondition : 3 stk.
All Inclusive
Anlagt have : 900 m2
Feriehus : 150 m2
Forbrugsomkostninger inkl.
Gratis p-plads på grunden : 1 Parkeringsplads(er)
Grill
Indhegnet have
Kaffemaskine
Opvaskemaskine
Pejs
Privat udendørs pool : 32 m2
Røgfrit hus
Vaskemaskine
WiFi
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af

Vind et gavekort til din drømmeferie!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag vores nyeste og mest eksklusive tilbud samt ferieinspiration. Ved tilmelding deltager du automatisk i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr. til din næste ferie!
Læs vores deltagelsesbetingelser her.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration