Dette lækre træferiehus ligger højt og har havkig til Langelandsbæltet. Det ligger i en nyudstykning i et feriehusområde i Spodsbjerg. Der er kun 1,4 km til den hyggelige havn i Spodsbjerg, 2,7 km til put and take sø og 21 km til Langelands Golfklub. I Spodsbjerg er der en lille fin fiskerihavn, hvor der er mulighed for, at købe frisk fisk. Ved siden af ligger den flotte lystbådehavn med fine sejlerfaciliteter. To færger sejler i pendulfart mellem Spodsbjerg og Tårs – de krydser den internationale sejlrende i Langelandsbæltet, hvor der konstant er alt fra krydstogtskibe til store fragtskibe.


Feriehus
Spodsbjerg
G10113
Feriehuse - Spodsbjerg , Danmark
- Sleeps up to 6
- 3 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 2 pets allowed
Faciliteter
Brændeovn
Energispare hus
Feriehus : 94 m2
Fiskerenseplads udendørs
Gratis p-plads på grunden : 2 Parkeringsplads(er)
Grill
Havemøbler
Kaffemaskine
Kvalitetshavemøbler
Kæledyrsvenlig
Opvaskemaskine
Panoramaudsigt over vand
Parabol, tyske kanaler
Røgfrit hus
Støvsuger
Vaskemaskine
WiFi
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
Tips til fiskeri

Vind et gavekort til din drømmeferie!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag vores nyeste og mest eksklusive tilbud samt ferieinspiration. Ved tilmelding deltager du automatisk i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr. til din næste ferie!
Læs vores deltagelsesbetingelser her.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration