Hyggeligt feriehus i skoven med Vinneå som nærmeste nabo og ca. 400 m fra Brännvinsdammen hvor I kan bade og fiske. I den omgivende natur er der mange fugle, vildt, svampe og bær og fantastiske farver der skifter med årstiderne. Ikke langt fra Skåneleden med skønne vandrestier. I Brännvinsdammen er der sat ædelfisk ud ligesom der er et vådområdebiotop lige ved dammen, hvor naturen er helt uberørt. Huset ligger i en smuk bøgeskov med bølgende bakker og bøgeskov. I Vinneå er der bækørred. Den omgivende natur er meget smuk, om foråret med vit- og gulsippor men også den fredede og sjældne blåsippan. Om efteråret er her mange svampe af forskellig art. S11548 ligger ca. 500 m fra huset, hvis I har brug for overnatning til flere. Køb drikkevand med. Lille bakket og smal skovvej den sidste del til huset.


Feriehus
Hässleholm/Vinslöv
S11579
Feriehuse - Hässleholm/Vinslöv , Sverige
- Sleeps up to 4
- 2 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 2 pets allowed
Faciliteter
Feriehus : 45 m2
Gratis p-plads på grunden : 2 Parkeringsplads(er)
Grill
Grund ved vand : 5000 m2
Havemøbler
Kaffemaskine
Opvaskemaskine
Outdoor living
Pejs
Røgfrit hus
Støvsuger
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af

Vind et gavekort til din drømmeferie!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag vores nyeste og mest eksklusive tilbud samt ferieinspiration. Ved tilmelding deltager du automatisk i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr. til din næste ferie!
Læs vores deltagelsesbetingelser her.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration