Huset bliver en fantastisk ramme om jeres ophold. Flot arkitektur, god kvalitet overalt og et strejf af luksus. Grunden byder på gode solkroge, der er masser af aktiviteter i området, og så er naturen fantastisk smuk på Mallorca. Dagene kan gå med alt fra at slappe af i feriehuset til vandreture i området eller spændende udflugter ind til byerne. Hvis I trænger til at køle ned i middagsvarmen, kan I til enhver tid hoppe i poolen eller snuppe en siesta i skyggen. Den smukke udsigt til bjergene er i sig selv beroligende.
Når I vil ud at opleve området, er der et væld af muligheder. På Mallorca er I aldrig langt fra havet, og den nærmeste strand ligger i kort gåafstand fra huset, så der er lagt op til masser af sol, sand og vand under jeres ophold. Er golfudstyret med på ferie, kan I også dyrke jeres hobby på golfbanerne 8 km væk, ligesom der er en rideskole i nærheden.
Efter en lang dag med masser af oplevelser kan I nyde aftenen på terrassen med udsigt til en smuk solnedgang. Det er også dejligt at gå en aftentur i kvarteret.
God ferie!