Feriehuse - Opatija-Matulji , Kroatien - CLK159 1
Feriehuse - Opatija-Matulji , Kroatien - CLK159 2
Feriehus
Opatija-Matulji
CLK159

Feriehuse - Opatija-Matulji , Kroatien

  • 10 Gæster

  • 5 Soveværelser

  • 5 Badeværelser

  • 0 Kæledyr

En rolig beliggenhed, fortryllende omgivelser og en betagende havudsigt - alt dette venter dig på Villa Deavista! Hvis du leder efter bolig, hvor du kan slappe helt af fra den travle hverdag, så er Villa Deavista det rigtige valg for dig!
På en rummelig ejendom er der en swimmingpool til din rådighed, hvor du vil tilbringe solrige dage, mens du nyder panoramaudsigten udsigt over Kvarnerbugten. På udearealet er der desuden udekøkken med grill og spisebord, hvor du vil tilbringe hyggelige sommeraftener med familie og venner under stjernehimlen.
Villaen består af 3 etager. I stueetagen af villaen er der et soveværelse med eget badeværelse og en stue til din rådighed. På første sal finder du en rummelig stue med udgang til terrasse og en betagende udsigt over det omkringliggende område. På samme etage er der desuden en dejlig spisestue og et fuldt udstyret køkken samt et separat toilet. På anden sal er der 3 mere moderne stil soveværelser med deres egne elegant indrettede badeværelser. På samme etage vil du også nyde den betagende havudsigt fra den rummelige terrasse, mens du drikker din morgenkaffe.
Gæsterne vil også have en ladestation til elbiler til deres rådighed, uden yderligere omkostninger.
Book Villa Deavista og tilbring en afslappende ferie nær den vidunderlige by Opatija!Den fortryllende villa Deavista er beliggende i en rolig beliggenhed omgivet af uberørt natur ikke langt fra byen Opatija og med en fantastisk udsigt over Kvarnerbugten. Kun 500 m fra villaen finder du en strand og i det omkringliggende område finder du også alt, hvad du ellers har brug for til en afslappende ferie. Lær dette område at kende gennem Lungo Mare, en 12 km lang og hundrede år gammel promenade langs kysten, der strækker sig fra Lovran til Voloski. Lungo Mare-promenaden er et yndet sted blandt Opatijas gæster. En romantisk og afslappende 100 år gammel gåtur langs kysten, langt fra byens trafik, er ægte afslapning fra stress og hverdagens bekymringer. Monumenter blev placeret langs promenaden til ære for mange bemærkelsesværdige mennesker, der besøgte Opatija. Glem ikke at besøge Volosko, en charmerende kystby, engang mest kendt som en fiskerlandsby. I dag tiltrækker Volosko turister med sine mange restauranter samt en vidunderlig udsigt over havet. Sørg for at tage til byen Rijeka, hvor du vil have mulighed for at nyde mange kulturelle seværdigheder og et rigt gastronomisk tilbud.

Faciliteter

All Inclusive
Dart
Feriehus : 330 m2
Forbrugsomkostninger inkl.
Gratis p-plads på grunden : 6 Parkeringsplads(er)
Grund ved vand : 1100 m2
Kaffemaskine
Oplader til elkøretøjer
Opvaskemaskine
Panoramaudsigt landskab
Privat udendørs pool : 32 m2
Røgfrit hus
Tørretumbler
Vaskemaskine
WiFi

Lokation

Feriehus information

Fakta

  • Byggemateriale: Gasbeton
  • Udl. ikke til ungdomsgrupper
  • Kæledyr: 0
  • Renoveret (år): 2015
  • Vores kvalitetsvurdering: 4
  • Senge til voksne: 10
  • Senge til børn: 0
  • Antal børn gratis (op til 4 år): 0
  • Faciliteter

  • Privat udendørs pool : 32 m2
  • 1 TV
  • Stereoanlæg
  • Hårtørrer
  • Strygejern
  • Internet (trådløst)
  • Ovn
  • Muret grill
  • Udendørs bruser : 1 stk.
  • Ladestander til elbil
  • Antal høje stole: 1
  • Antal barnesenge: 1
  • Værelser

  • Køkkenet har v/k vand
  • Badeværelse nr. 1 - WC. Varmt og koldt vand, Bruser
  • Badeværelse nr. 2 - WC. Varmt og koldt vand, Bruser
  • Badeværelse nr. 3 - WC. Varmt og koldt vand, Bruser
  • Badeværelse nr. 4 - WC. Varmt og koldt vand, Bruser
  • Badeværelse nr. 5 - WC. Varmt og koldt vand, Bruser
  • Køkken
  • Opholdsstue
  • Soveværelse nr. 1 - Dobbeltseng(e) (2 pladser)
  • Soveværelse nr. 2 - Dobbeltseng(e) (2 pladser)
  • Soveværelse nr. 3 - Dobbeltseng(e) (2 pladser)
  • Soveværelse nr. 4 - Dobbeltseng(e) (2 pladser)
  • Soveværelse nr. 5 - Dobbeltseng(e) (2 pladser)
  • Hårde hvidevarer

  • Køleskab
  • Fryser
  • Kaffemaskine
  • Mikroovn
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Opvaskemaskine
  • 1 DVD
  • Opvarmning / energi

  • Helårsisoleret
  • Centralvarme
  • Gulvvarme i hele huset
  • Klimaanlæg : 5 stk.
  • Udenfor

  • Grund ved vand : 1100 m2
  • Gratis p-plads på grunden : 6 Parkeringsplads(er)
  • Cykler : 2 stk.
  • Antal liggestole: 8
  • I nærheden af

  • Legeplads : 5 m
  • Afstand lufthavn: PUY : 39000 m
  • Nærmeste restaurant: 600 m
  • Afs. til nærmeste vand/badning: 1500 m (Hav/klippekyst)
  • Image

    Vind et gavekort til din drømmeferie!

    Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag vores nyeste og mest eksklusive tilbud samt ferieinspiration. Ved tilmelding deltager du automatisk i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr. til din næste ferie!

    Læs vores deltagelsesbetingelser her.

    Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.

    Udforsk