Denne skønne ferielejlighed ligger i en mindre ejendom i nærheden af Lajatico, tenoren Andrea Bocellis hjemby, i Pisaprovinsen. Til lejligheden hører en privat have og herfra er der en fantastisk udsigt over dalen, med det unikke amfiteater Teatro del Silenzio, 300 m fra huset. Her holdes der hvert år i juli en koncert med byens berømte barn: Bocelli. Lejligheden er elegant og moderne indrettet. Haven er indhegnet og indrettet med havemøbler hvor I kan slappe af i solen. Der er ikke langt til de skønneste toscanske byer: 20 km Volterra, med etruskisk oprindelse, 32 km San Gimignano, tårnenes middelalderby, 50 km til Pisa med det berømte skæve tårn, 56 km til den livlige havneby Livorno. I kan gå til Lajatico med alle former for butikker. 40 km til strandene og havet.


Dobbelthus
Lajatico
ITP574
Feriehuse - Lajatico , Italien
Licens- eller Registreringsnummer: IT050016C2JW7HK9YM
- Sleeps up to 5
- 3 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 1 pet allowed
Faciliteter
Dobbelthus : 120 m2
Espressokande
Gratis p-plads på grunden : 2 Parkeringsplads(er)
Havemøbler
Indhegnet grund
Naturgrund/have : 200 m2
Opvaskemaskine
Røgfrit hus
Støvsuger
Vaskemaskine
WiFi
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af

Vind et gavekort til din drømmeferie!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag vores nyeste og mest eksklusive tilbud samt ferieinspiration. Ved tilmelding deltager du automatisk i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr. til din næste ferie!
Læs vores deltagelsesbetingelser her.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration