Ferielejlighed Villa Anna - Nafplion / Candia, Grækenland

Ferielejlighed - Nafplion / Candia - GPE123
 
 
100 m2
Ferielejlighed
5
Personer
3/1
Soveværelser/Badeværelser
1
Husdyr tilladt
500 m
Afstand vand
500 m
Afstand indkøb
Skjul
Vis alle billeder Stjerner 3/5
Katalog nr GPE123
Fra 2.674 DKK
77 DKK pr person/dag ved fuld belægning
Vi arbejder på at få GPS koder på alle vores huse. Du vil snart kunne se på kortet, hvor huset ligger.

Sydøst for Nafplion ved Kandias og Drepanos kilometerlange strande ligger dette hus med to ferielejligheder. Omgivelserne er rolige og landlige ligesom de nærliggende landsbyer Kandia og Drepano. Nafplion byder på meget historie og mange seværdigheder. Besøg byens middelalderfæstning og slå jer ned på en af de skønne tavernaer.

Læs mere om Ferielejlighed
  • Ferielejlighed

    : 100 m2
  • 1. sal
  • Byggemateriale: Sten
  • Stjerner: 3
  • Personer: 5
  • Husdyr tilladt: 1
  • Byggeår: 1990
  • Renoveret (år): 2005
  • Barneseng(e): 1
  • Havudsigt
  • 1 TV
  • Radio
  • Klimaanlæg
  • Køkken
  • Opholdsstue
  • Badeværelser: 1
  • Soveværelser: 3
  • Soveværelse 1
    1 x Dobbeltseng (2 soveplads.)
  • Soveværelse 2
    1 x Enkeltseng (1 soveplads.)
  • Soveværelse 3
    2 x Enkeltseng (2 soveplads.)
  • Badeværelse
    WC. Varmt og koldt vand, Badekar
  • Elvarme
  • Pejs
  • Varme excl.
  • El inkl. i sommersæsonen
  • Køkken: varmt og koldt vand
  • El-komfur: 3
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Terrasse
    Altan
  • Anlagt have: 2.000 m2
  • Havemøbler og grill
  • Parkering på gaden
  • Gynge
Max antal 5 voksne/børn er overskredet
Vælg feriens længde/varighed herunder for at se ledige perioder og priser.
Vælg hvilken dag der skal være ankomstdag ved at klikke på den i kalenderen herunder.
Normal ankomstdag er Lørdag
Ledig
Mulig ankomstdato
Valgte periode
Ikke ledig
  • A:6.207 DKK
  • B:3.835 DKK
  • C:3.243 DKK
  • D:3.068 DKK
  • E:2.674 DKK
Fra Til Varighed Før Pris
Vælg en dato i kalenderen for at se pris mm.
Fra Til Varighed Før Pris
Vælg en dato i kalenderen
  • Afstand indkøb: 500 m
  • Afstand restaurant: 500 m
  • Afstand nærmeste beboelse: 200 m
  • Afstand vand: 500 m
    Sandstrand
  • Afstand nærmeste by: 600 m
    Kandia

Bemærk at alle afstandsangivelser er skønnet og angivet i luftlinje fra ferieboliggrunden.

Vi sender dig vejbeskrivelse og adresse på huset sammen med dit lejebevis, når du har bekræftet bookingen. Af sikkerhedsmæssige årsager, oplyser vi ikke de nøjagtige adresseoplysninger på hjemmesiden.

Peloponnes er en halvø med et frugtbart landskab. Er du interesseret i historie, er der nok at udforske i dette område. Besøg f.eks. byerne kendt fra antikken: Korinth, Olympia, Epidauros og Mykene. Oplev landskabet med sine bjerge samt vegetationen langs kysten.
Vi kan tilbyde feriehuse øst for Korfos i Ermioni, som ligger på vestkysten mellem Pirgos og Pylos, men også sydlig på halvøen Mani. Menneskene her er vældig gæstfrie og deres åbenhed skal opleves. Bestil et feriehus fra NOVASOL i dette hyggelige område og oplev gæstfriheden på nært hold.

På Peloponnes anbefaler vi følgende udflugter:

Fiskerbyen Korfos
Korfos er en fiskerby, som den dag i dag er afskærmet fra diskoteker og souvenirbutikker. Det rene, klare vand og den dejlige sandstrand indbyder til strandture.

Pilos
Pilosbugten ligger beskyttet fra det åbne hav af den 4,5 km lange ubeboede ø Sfakteria. Den lille by Pilos har en yachthavn, gode spisesteder og gode badestrande. NOVASOL kan tilbyde feriehuse på dette hyggelige sted, som er perfekt til badeferie.

Epidaurus
Epidaurus var hovedsædet for guden Asklepios og var et vigtigt centrum for helbredelse. I dag kan man se udgravninger og et stort udendørs teater, hvor der om sommeren afholdes festivaller.