Find dit lokale servicekontor

På vores lokale servicekontorer er vores dygtige medarbejdere altid klar til at hjælpe dig med alt det praktiske og svare på spørgsmål om din udlejning.

Vores 28 kontorer er placeret i de største ferieområder i Danmark. På de enkelte servicekontorer er der typisk ansat tre-syv lokale medarbejdere. Personalet taler flere sprog og er alle uddannet til at yde den bedste service til både sommerhusejere og vores fælles gæster samt afhjælpe eventuelle fejl og mangler.

Dagligdagen på servicekontoret 

I videoen nedenfor fortæller kontorleder Anne-Marie Von Vultejus lidt om, hvad hverdagen går med på det lokale servicekontor. 

 

Personalet på et servicekontor tager sig blandt andet af:

  • kontrol af husene efter hvert lejerskifte
  • at sørge for at husene er pæne og rengjorte til de næste gæster
  • rengøring og kontrol af spabade og pools
  • mindre reparationer
  • opkrævning af energiforbrug 
  • hjælp til eventuel bestilling af håndværkere
  • at tage godt imod og give ferietips til vores fælles gæster
  • nøgleudlevering til gæsterne 
  • svar på spørgsmål og generel kundeservice
  • og meget mere.

 

Åbningstider

Servicekontorerne har åbent hele året rundt, så du altid kan få rådgivning, når du har brug for det, og vores fælles gæster altid kan komme i kontakt med en af vores medarbejdere.

Vis mig de forskellige kontorers åbningstider

NOVASOL-kontorer i Danmark

NOVASOL Als
Porten 3
DK-6400 Sønderborg
Telefon: +45 39 14 30 21
als@novasol.dk

NOVASOL Blokhus
Ilsigvej 6, Hune
DK-9492 Blokhus
Telefon: +45 39 14 30 28
blokhus@novasol.dk

NOVASOL Bjerregaard
Arvidvej 190, Bjerregaard
DK-6960 Hvide Sande
Telefon: +45 39 14 30 30
bjerregaard@novasol.dk

NOVASOL Blåvand
Blåvandvej 27
DK-6857 Blåvand
Telefon: +45 39 14 30 25
blaavand@novasol.dk

NOVASOL Bork
Jollen 2A
Telefon: +45 39 14 30 31
bork@novasol.dk

NOVASOL Bornholm
Øernes Kaj 4
DK-3700 Rønne
Tel. +45 39 14 30 35
bornholm@novasol.dk

NOVASOL Ebeltoft
Vibæk Strandvej 8
DK-8400 Ebeltoft
Telefon: +45 39 14 30 23
ebeltoft@novasol.dk

NOVASOL Fanø
Vestertoft 2 A
DK-6720 Fanø
Telefon: +45 39 14 30 34
fanoe@novasol.dk

NOVASOL Fjellerup
Strandvejen 17, Fjellerup
DK-8585 Glesborg
Telefon: +45 39 14 30 37
fjellerup@novasol.dk

NOVASOL Gilleleje
Smidstrup Strandvej 59
DK-3250 Gilleleje
Telefon: +45 39 14 30 20
gilleleje@novasol.dk

NOVASOL Hejlsminde
Elkærgårdvej 17, Hejlsminde
DK-6094 Hejls
Telefon: +45 39 14 30 38
hejlsminde@novasol.dk

NOVASOL Henne Strand
Strandvejen 419
DK-6854 Henne
Telefon: + 45 39 14 30 81
henne@novasol.dk

NOVASOL Jerup
Skagensvej 408
DK-9981 Jerup
Telefon: +45 39 14 30 24
jerup@novasol.dk

NOVASOL Juelsminde
Rousthøjs Alle 51
DK-7130 Juelsminde
Telefon: +45 39 14 30 42
juelsminde@novasol.dk

NOVASOL Kramnitse
Kramnitsevej 45
DK-4970 Rødby
Telefon: +45 39 14 35 35
marielyst@novasol.dk

NOVASOL Marielyst
Marielyst Strandpark 3
DK-4873 Væggerløse
Telefon: +45 39 14 30 27
marielyst@novasol.dk

NOVASOL Otterup
Søndergade 23, st. mf.
DK-5450 Otterup
Telefon: +45 39 14 30 39
otterup@novasol.dk

NOVASOL Rømø
Søvej 2
DK-6792 Rømø
Telefon: +45 39 14 30 40
roemoe@novasol.dk

NOVASOL Risskov
Voldbjergvej 16
DK-8240 Risskov
Telefon: +45 39 14 31 00
ejerservice@novasol.dk

NOVASOL Rudkøbing
Østergade 63 B
DK-5900 Rudkøbing
Telefon: +45 39 14 30 26
fyn@novasol.dk

NOVASOL Stillinge Strand
Drøsselbjergvej 119
DK-4200 Slagelse
Telefon: +45 39 14 30 36
stillingestrand@novasol.dk

NOVASOL Søndervig
Badevej 6, Søndervig
DK-6950 Ringkøbing
Telefon: +45 39 14 30 29
soendervig@novasol.dk

NOVASOL Varde
Vestre Landevej 201
DK-6800 Varde
Telefon: +45 39 14 30 32
varde@novasol.dk

NOVASOL Vig
Torvestrædet 8
DK-4560 Vig
Telefon: +45 39 14 30 33
vig@novasol.dk

NOVASOL Virum
Virumgårdsvej 27
DK-2830 Virum
Telefon: +45 39 27 70 00

NOVASOL Vorupør
Vesterhavsgade 132
Nr. Vorupør
DK-7700 Thisted
Telefon: +45 39 14 30 22
vorupoer@novasol.dk

NOVASOL Vrist
Strandvejen 44
DK-7673 Harboøre
Telefon: +45 39 14 30 41
soendervig@novasol.dk

NOVASOL Øster Hurup
Kystvejen 59, Øster Hurup
DK-9560 Hadsund
Telefon: +45 39 14 35 30
jerup@novasol.dk

Kontakt dit lokale NOVASOL-servicekontor for mere information.