Hold ferie lige i kanten af vandet med bådebro. Moderne og veludstyret feriehus med åben planløsning mellem stue og køkken og på en stor grund med god plads til samvær og aktivitet. Nyd den fantastiske panoramaudsigt over vandet. Der hører robåd med til huset, til enten fiske- eller oplevelsesture. I Åseda, 5 km er der både svømmehal og mulighed for udendørs svømmeture. I området er der mange aktivitetsmuligheder og seværdigheder. Lige fra Astrid Lindgrens värld til de smålandske Glasriket. Lidt længere bort men på perfekt afstand til en dagsudflugt ligger det historiske Kalmar og det naturskønne Öland eller hvorfor ikke besøg bolchebyen Gränna og derfra tage båden til Visingsö. I nærområdet er der både gode fiskemuligheder, golfbaner og flere skisportsanlæg. Et hus til ferie året rundt.


Feriehus
Åseda
S25202
Feriehuse - Åseda , Sverige
- Sleeps up to 5
- 3 bedrooms
- 2 bathrooms
- Up to 0 pets allowed
Faciliteter
Feriehus : 118 m2
Fiskerenseplads udendørs
Gratis p-plads på grunden : 1 Parkeringsplads(er)
Grill
Hav
Havemøbler
Kaffemaskine
Oplader til elkøretøjer
Opvaskemaskine
Panoramaudsigt over vand
Pejs
Røgfrit hus
Støvsuger
Vaskemaskine
WiFi
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
Tips til fiskeri

Vind et gavekort til din drømmeferie!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag vores nyeste og mest eksklusive tilbud samt ferieinspiration. Ved tilmelding deltager du automatisk i lodtrækningen om et gavekort på 1.000 kr. til din næste ferie!
Læs vores deltagelsesbetingelser her.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration