I en lille by ca. 4 km fra den østrigske grænse ligger dette feriehus på en lukket grund. Hvis I er på sommerferie og søger gode bade- og vandsportsmuligheder, så er I kommet til det rigtige sted! Lipno-søen byder på alle muligheder og ligger kun 5 km derfra. Her kan I også fiske. Man køber fiskekort på stedet. Hvis I gerne vil cykle, kan I mod gebyr leje fire cykler hos udlejeren. Hvis I hellere vil ride, så spørg udlejeren efter mulighederne for hestesport. Bordtennis findes i huset. I området kan det anbefales at besøge byen Cesky Krumlov med slottet, maleriske stræder, restauranter og gallerier.




















| Fra | Til | Varighed | Før | Pris |
|---|
Bemærk at alle afstandsangivelser er skønnet og angivet i luftlinje fra ferieboliggrunden.
Vi sender dig vejbeskrivelse og adresse på huset sammen med dit lejebevis, når du har bekræftet bookingen. Af sikkerhedsmæssige årsager, oplyser vi ikke de nøjagtige adresseoplysninger på hjemmesiden.
Lejer I et feriehus i De Böhmiske Skove bor I i det største fredede område i Böhmen.
Dette område ligger på grænsen til Tyskland og Østrig og udgør en bjergkæde som er 120 km lang. Bjergkæden består af fi skov og mange maleriske søer som stammer fra istiden.
Det højeste bjerg på den tjekkiske side er Plechy (1378 m).
Et stort net af naturstier og markerede cykelruter fører dig gennem flere små byer.