Denne ferielejlighed har en skøn havudsigt over en af de tre bugter i Banjole. Lejligheden ligger i et utroligt dejligt hus i rolige omgivelser. I huset befinder CIB110, CIB111 og CIB112 sig også. I den pragtfulde have kan børnene more sig i swimmingpoolen, mens I slapper af i havemøblerne ved poolen. I kan også grille. Med huset som udgangspunkt kan I gå nogle skønne ture i området og nyde en drink i en af barerne eller restauranterne. Vi ønsker jer et rigtigt dejligt ophold. Husejeren bor i huset.
| Fra | Til | Varighed | Før | Pris |
|---|
Bemærk at alle afstandsangivelser er skønnet og angivet i luftlinje fra ferieboliggrunden.
Vi sender dig vejbeskrivelse og adresse på huset sammen med dit lejebevis, når du har bekræftet bookingen. Af sikkerhedsmæssige årsager, oplyser vi ikke de nøjagtige adresseoplysninger på hjemmesiden.
Banjole er en typisk kystlandsby i den sydlige del af Vestistrien, 6 km fra Pula. Landsbyen har en naturlig beskyttet havn, og indbyggerne lever fremdeles af fiskeri. Banjole ligger på en halvø mellem bugterne Solin og Slatana. Kanalic-bugten er kendt for ruinerne af St. Michael-kirken, som en gang i tiden var flot udskåret og dekoreret. Ikke langt fra Banjole ligger også den lille havneby Pomer.
Kysten er bevokset med fyrreskove og har talrige bugter, halvøer og naturstrande som indbyder til både sport og rekreation.